Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Депутаты усилили контроль над трансфертным ценообразованием

Верховна рада у другому читанні та в цілому ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення податкового контролю над трансферним ціноутворенням.
   
   За законопроект №1264-1, проголосувало 279 народних депутатів, при необхідних 226.
   
   Згідно із пояснювальню запискою, проект Закону підготовлено з метою удосконалення існуючої системи держрегулювання трансфертного ціноутворення, усунення суперечностей та конкретизації норм, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування.
   
   Крім того, законопроектом запроваджується принцип "витягнутої руки", що є основним стандартом для трансфертного ціноутворення та змінюється основна мета трансфертного ціноутворення з визначення звичайної ціни на "визначення зіставності умов у контрольованих операціях.
   
   Документ також уточнює перелік контрольованих операцій та ліквідовано схеми ухилення від оподаткування через штучне зменшення суми операції з одним контрагентом менше 50 млн гривень на рік та запропоновано звільнити підприємства, що відповідають ознакам малих підприємств та операції на незначні суми від контролю за трансфертним ціноутворенням.
   
   Також законопроектом з метою запобігання виходу платників податків з-під дії контролю за трансфертним ціноутворенням пропонується визнати контрольованими господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів та операції за участю одного або декількох непов'язаних посередників якщо така операція підлягала б контролю без участі посередників та/абопосередник (и) не виконують істотних функцій/ризиків.
   
   Удосконалено поняття "пов’язаних осіб", включено як критерій пов’язаності суму кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги та /або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги, гарантованих однією особою, стосовно іншої особи перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, - більш ніж в 10 разів).
   
   Крім того, звіт про контрольовані операції подають лише платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн грн (без урахування ПДВ).
   
   Решта платників податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані надавати спрощену інформацію щодо проведених контрольованих операцій одночасно із поданням декларації з податку на прибуток як додаток до неї.
   
   Запроваджено штрафні санкції за не включення контрольованої операції у звіт у розмірі 1% від суми операцій, що не були задекларовані в звіті, але не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати за всі не задекларовані операції та 3 % від суми операцій, щодо яких не була - подана документація.

http://buhgalter911.com/

 

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?