Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

ДФСУ : щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.11.2015 р. N 23372/6/99-99-19-03-02-15

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула звернення підприємства щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів до 01.04.2014 р. та починаючи з 01.04.2014 р. і повідомляє.

Відповідно до підпункту 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з урахуванням пункту 197.4 статті 197 ПКУ у редакції, що була чинною до 01.04.2014 р., на операції платників ПДВ з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, до 01.04.2014 р. поширювався режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість.

Починаючи з 01.04.2014 р., операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оподатковуються податком на додану вартість за ставкою податку у розмірі 7 відсотків (підпункт "в" пункту 193.1 статті 193 ПКУ).

Таким чином, як для застосування режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, що діяв до 01.04.2014 р., так і для оподаткування податком на додану вартість, починаючи з 01.04.2015 р., вказаних операцій за ставкою податку у розмірі 7 відс., такі лікарські засоби мають (ли) бути:

дозволені для виробництва і застосування в Україні;

внесені до Державного реєстру лікарських засобів.

На сьогодні інших умов для застосування ставки податку у розмірі 7 відс. чинним законодавством не передбачено.

Водночас, у разі якщо при здійсненні операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, тобто такі лікарські засоби не дозволені для виробництва і застосування в Україні або їх не внесено до Державного реєстру лікарських засобів, операції з постачання таких лікарських засобів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Голова                                                                                  Р. М. Насіров

http://www.profiwins.com.ua

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?