Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Києву невигідно, щоб рівненська митниця працювала законно, – митний брокер

У Рівному Андрій Чаборай став шостим виконувачем обов’язків начальника місцевої митниці Державної фіскальної служби. Стільки керівників тут змінили лише за останніх півроку. Експерти ж наголошують: причиною таких кадрових рішень є небажання регіональних підлеглих підкорятися Києву.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Анни Махно.

Що не місяць, то на Рівненській митниці – новий тимчасовий начальник. Із травня їх змінилося шестеро. Плинність кадрів почалася з Олега Вавровського, призначеного на посаду начальника Рівненської митниці у 2014-му році. Але раптом у Києві його, м’яко кажучи, попросили написати заяву за власним бажанням і перейти на нижчу посаду. Така пропозиція здивувала, адже на митниці справи йшли добре, надходження зростали.

«Я розумію, що треба було утискати бізнес, як це відбувалось раніше, – виконувати злочинні вказівки і покривати якісь схеми при оформленні товарів на митниці», – каже Олег Вавровський.

Нині він на лікарняному, його заступників звільнили. У наказі звільнення пояснили низкою порушень, виявлених під час перевірок з Києва. Тоді заступники почали боротися за посади через суд. Першим із тих, хто поновився, став Андрій Чаборай. Зараз він – шостий в.о. керівника Рівненської митниці.

«Я як державний службовець накази, будь-які нормативні документи і вказівки керівництва не можу коментувати. Я виконую обов’язки, жодного тиску з Києва чи чогось іще – немає», – запевнив Чаборай.

Втім, митний брокер із сімнадцятирічним стажем роботи Віталій Конончук переконаний: вищому керівництву просто невигідно, щоб митниця працювала законно.

«Рівненська митниця на сьогодні стала конкурентом для інших митниць, бо хабарі не збираються і нічого не передається. А оскільки до Києва нічого не надходить, то, зрозуміло, там на це реагують відповідно», – каже Конончук.

Як раніше працювала митниця, добре пам’ятає і бізнесмен Віктор Жабчик.

«У роки Януковича йшов дуже великий тиск на бізнес. Коли ми вперше завозили лінію з Італії, були вимушені поїхати розмитнювати її у Вінницю, тому що в Рівному були тяжкі умови – хтось хотів на цьому зароби», – зазначає Віктор Жабчик.

«Тяжкими умовами розмитнення» підприємець називає вимагання хабарів. Брокери припускають: схоже, колишні митні схеми нікуди й не поділися.

«Для того, щоб якимось чином вплинути на суб’єкта, митниці достатньо провести затягування, не надавати консультацій. А доба простою коштує від п’ятдесяти до ста доларів. Якщо, до прикладу, десять автомобілів простоять добу, це буде, відповідно, пʼятсот-тисяча доларів», – пояснює Віталій Конончук.

Що буде далі на Рівненській митниці, не прогнозує ніхто. Втім, нинішньому виконувачу обов’язків не можна навіть на лікарняний піти, адже заступників у нього немає.

http://zik.ua/

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?