Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Лицензия НБУ после превышения сроков ВЭД-расчетов: есть пеня

ВАСУ не погодився із рішеннями судів попередніх інстанцій щодо застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій через відсутність у нього індивідуальної ліцензії НБУ на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків (90 к. дн. із моменту авансового платежу постачальнику імпортної продукції). Надання в подальшому таких ліцензій, на думку останніх, не свідчить про законність факту перевищення строку розрахунків, що мав місце до зазначеного в ліцензіях періоду.
   
    Але, з позиції ВАСУ, індивідуальна ліцензія може видаватися за зверненням резидента як у межах строку, передбаченого статтею 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР (далі — Закон № 185), так і після його закінчення.
   
    Та й санкції (пеня), передбачені статтею 4 Закону № 185, застосовуються при перевищенні строку розрахунку лише за відсутності ліцензії НБУ, а не в разі несвоєчасного її отримання.
   
    Ліцензія НБУ — це індивідуальний правовий акт, виданий на перевищення встановлених законодавством строків розрахунків, який, зокрема, усуває відповідальність за правопорушення, скоєне у минулому, а тому має зворотну силу в часі. Тобто ліцензія Н

БУ, видана вже після перевищення строків законодавчо встановленого строку розрахунків, ретроспективно звільняє від відповідальності у вигляді сплати пені.

Источник:

http://buhgalter911.com

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?