Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Місія EUBAM презентувала дослідження процедур митного оформлення у морських портах Одеса та Іллічівськ

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та України (EUBAM) презентувала дослідження процедур митного оформлення у морських портах Одеса та Іллічівськ, яке проводилося у травні-вересні за ініціативою ДФС.

Дослідження проводилося спільно з Державною ветеринарною та Державною фітосанітарними службами, а також за участі представників бізнесу та торгівлі, діяльність яких пов’язана з портами. Його метою було визначення напрямів покращення процедур митного контролю і шляхів його досягнення.

«ДФС України спільно з іншими контролюючими службами на кордоні (понад 10 структур) було підписано Угоду і зараз ми запускаємо, а фактично це вже працює, Інформаційну систему портового співтовариства. Я впевнений в тому, що це буде кроком для спрощення формальних процедур і прискорити оформлення товарів у портах Одеси і Іллячівська, а також в інших точках прибуття. Українська  митниця виступає за зрозумілі, прозорі та швидкі процедури контролю вантажів на кордоні», – зазначив заступник Голови ДФС України Анатолій Макаренко.

У свою чергу, представники EUBAM відзначили значний прогрес, якого вже досягли ДФС разом з іншими контролюючими службами, які працюють на кордоні, та закцентували увагу на низці ключових напрямів, які потребують негайного покращення. Для їх реалізації запропоновано 29 рекомендацій, які базуються на перевірених та виправданих стандартах і нормах ЄС і рекомендаціях Всесвітньої митної організації.

Рекомендації охоплюють шість стратегічних напрямів реформування, що стосуються діяльності митної та ветеринарної, санітарної й фітосанітарної служб у портах, а саме: законодавча та нормативно-правова база, інституційна структура, розвиток кадрових ресурсів та корупція, процедури, зв'язок та обмін інформацією, інфраструктура та обладнання.  

Так, зокрема, згідно з вимогами Зони вільної торгівлі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ДФС рекомендовано оцінити та розглянути відповідне законодавство ЄС: Митний кодекс Європейського співтовариства, Загальне зведення законодавчих актів ЄС та Зведення митних правил ЄС, а також директиви ЄК та нові положення з імплементації Митного кодексу ЄС.

Крім того, митниці необхідно й надалі розвивати і реалізовувати свою Програму партнерства «Митниця-Бізнес», ключовим елементом якої є концепція статусу уповноваженого економічного оператора.

Представники Місії також акцентують увагу на необхідності подальшого розвитку процедур визначення митної вартості в портах, постійного тримання їх під пильною увагою та здійснення перегляду відповідно до національних положень, які ґрунтуються головним чином на вартості операції та угоди СОТ.

Процедури, встановлені Державною фіскальною службою, повинні забезпечити прозорість, об'єктивність і достовірність проведення митної оцінки. У сфері тарифної класифікації та походження митниця повинна й надалі заохочувати використання бізнесом обов'язкових класифікаційних рішень та попередніх висновків.

Всі рекомендації Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Республіці Молдова щодо роботи Одеського та Іллічівського портів викладено у звіті та передано заступнику Голови ДФС України Анатолію Макаренку.

"Інформую Вас про те, що ДФС України вже складено попередній план-графік покрокового виконання тих тез і висновків, які викладені у цьому досліджені. Ми покладемо це на "Дорожню карту",  підключимо сюди інші контролюючі і правоохоронні органи і, я впевнений, що ми будемо мати позитивний результат", - додав Анатолій Макаренко.

Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) започаткувала свою роботу в 2005 році з метою сприяти впровадження таких норм і практики прикордонного контролю, митної справи та торгівлі, які відповідали б стандартам Європейського Союзу і задовольняли потреби двох країн-партнерів. Місія є консультативним, технічним органом. Штаб-квартира розташована в Одесі (Україна), а ще 6 польових офісів розміщені у зоні її відповідальності. Діяльність EUBAM сприяє покращенню економічного розвитку та посиленню безпеки в регіоні.

Довідково:

Згідно з інформацією ДП „Адміністрація морських портів України” середній час знаходження автоконтейнеровоза у 2013 році в Одеському морському порту складав 10 год., в Іллічівському – 14 год. У 2014 році середній час зменшився в Одеському порту – у понад 3 рази (3 год.), Іллічівському – понад 2 рази (5,5 год.).

Протягом 2014 року за результатами візування та призначення форм митного контролю по Одеському морському порту встановлено кількість контейнерів в завізованих нарядах в інформаційній системі портового співтовариства – 121151 контейнерів. З них з призначенням:

- огляд – 8006 контейнерів (6,61%);

- зважування – 68167 контейнерів (56,27%);

- сканування – 20599 контейнерів (17%);

Кількість контейнерів, завізованих без призначення застосування технічних засобів контролю та огляду, – 49625 контейнерів (40,96%).

По Іллічівському морському порту кількість контейнерів в завізованих нарядах в інформаційній системі портового співтовариства – 28449 контейнерів.

З них з призначенням:

- огляд – 2049 контейнерів (7,20%);

- зважування – 12064 контейнерів (42,41%);

- сканування – 5531 контейнерів (19,44 %);

Кількість контейнерів, завізованих без призначення застосування технічних засобів контролю та огляду, – 15304 контейнерів (53,79%).

http://sfs.gov.ua

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?