Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Не варто лякатися приходу іноземців до роботи на українських митницях

Передача в управління деяких митниць іноземній компанії може стати першою сходинкою до підвищення прозорості їх роботи, реальної боротьби з контрабандою та зростання віри у можливість проведення успішних реформ у нашій державі. Так вважає експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі.

«Саме формулювання «передача митниць в управління іноземній компанії» дещо некоректне. Через це у пересічних громадян, не надто обізнаних у тонкощах діяльності митниць, воно викликає занепокоєння. Тим більше що в Україні немає необхідного законодавчого регулювання. Проте лякатися не слід, адже серйозним аргументом у залученні британської фірми Crown Agents до роботи на українських митницях є чималий досвід її допомоги іншим країнам. І хоч мета у всіх одна — збільшення надходжень до бюджету, шляхи — різні. Тобто це не означає, що всіх «причешуть під один гребінець». Якщо аналізувати діяльність Crown Agents в інших країнах, то йдеться насамперед про надання консультаційних послуг з управління персоналом, розробки законодавчого забезпечення та моніторинг вантажів у складі спеціальних операційних груп», - відзначає експерт.

Основними вимогами щодо оцінки ефективності нашого контракту мають бути збільшення надходжень до бюджету митних платежів за рахунок боротьби з контрабандою, підвищення прозорості роботи митних органів, у тому числі з використанням новітніх електронних систем та підвищення якості роботи перс налу митниці. Митниця має виконувати роль регулятора зовнішньої торгівлі, а не фіскального органу. Саме така трансформація може вважатися реформою митної служби.

А. Бочі також назвала основні сторони, зацікавлені у такій реформі:

- держава, яка прогнозовано зможе підвищити податкові надходження до бюджету, зменшити адміністративні витрати на роботу митниць, ефективно виконувати функції щодо протидії контрабанді, підвищити довіру з боку іноземних партнерів;

- українські експортери, які не лише зможуть скоротити термін надходження продукції на європейські ринки, а й зменшать адміністративні витрати, оптимізують постачання сировини та зможуть краще адаптуватися до кон’юнктурних коливань на ринку;

- імпортери також зможуть скоротити термін надходження продукції на європейські ринки, краще реагувати на кон’юнктурні зміни на внутрішньому ринку. Водночас зменшиться імпорт контрабандної продукції до України;

- споживачі, котрі отримають в Україні більш якісну, а у деяких випадках більш дешеву імпортну продукцію, також можуть розраховувати на істотне спрощення перетину кордону.

Враховуючи те, що ця компанія має успішний досвід реалізації подібних проектів в інших країнах, існує висока ймовірність, що український контракт також буде ефективним. Тим більше що основним стимулом для британців є збереження позитивного іміджу компанії, тому вирішальним у цьому тандемі буде формулювання саме українською стороною критеріїв ефективності контракту.

http://galinfo.com.ua/

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?