Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів

Головне управління ДФС у м. Києві інформує, що ДФС України листом від 02.11.2015 № 23372/6/99-99-19-03-02-15 надано роз’яснення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів до 01 квітня 2014 та починаючи з 01 квітня 2014 року.

Відповідно до пп. 197.1.27 п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України з урахуванням п. 197.4 ст. 197 ПКУ у редакції, що була чинною до 01.04.2014, на операції платників ПДВ з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, до 01.04.2014 поширювався режим звільнення від оподаткування ПДВ.

Починаючи з 01.04.2014, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оподатковуються ПДВ за ставкою податку у розмірі 7% (пп."в" п. 193.1 ст. 193 ПКУ).

Таким чином, як для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, що діяв до 01.04.2014, так і для оподаткування ПДВ, починаючи з 01.04.2015, вказаних операцій за ставкою податку у розмірі 7%, такі лікарські засоби мають(ли) бути:

- дозволені для виробництва і застосування в Україні;

- внесені до Державного реєстру лікарських засобів.

На сьогодні інших умов для застосування ставки податку у розмірі 7% чинним законодавством не передбачено.

Водночас, у разі якщо при здійсненні операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, тобто такі лікарські засоби не дозволені для виробництва і застосування в Україні або їх не внесено до Державного реєстру лікарських засобів, операції з постачання таких лікарських засобів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Источник: http://kyiv.sfs.gov.ua/

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?