Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.
Заказать услугуПід виглядом компонентів для виробництва лаків і фарб в Україну незаконно ввозили нафтопродукти на сотні мільйонів гривень
Підрозділи податкової міліції розкрили кримінальну схему ухилення від сплати акцизного податку за рахунок підміни митного коду УКТ ЗЕД товарів з підакцизних (нафтопродукти) на непідакцизні (2707, серед яких «платформат» і «реформат», які використовуються при виробництві лаків і фарб).
Організатори схеми з метою ускладнення процедури відстеження її правоохоронними органами здійснювали документальне оформлення реалізації нібито ввезеного «платформату» і «реформату» (насправді пального) на адресу підприємств з ознаками фіктивності і транзитності. На певному етапі (3-4 ланка ланцюга постачання) відбувалась заміна документів на бензин, дизельне пальне або інші товари. Фактично ж одразу після розмитнення пальне перевозилось до нафтобаз у різних регіонах України, де змішувалося із бензином і дизпаливом та в подальшому розвозилось на АЗС.
При цьому акцизний податок ні імпортерами, ні «виробниками» не сплачувався.
Реальними виробниками «платформату» та «реформату», під виглядом якого до України завозили пальне, є нафтопереробні підприємства з території Європи (нафтопереробні заводи в Угорщині та Боснії і Герцеговині). Слід зазначити, що виробники відпускали вказаний товар за кодом УКТ ЗЕД 2710 - нафта і нафтопродукти.
Наразі слідчими податкової міліції відкрито 6 кримінальних проваджень. Розмір завданих збитків складає 70 млн. грн. Вилучено та арештовано 3,4 тис. тон пального під виглядом «платформату» та «реформату» вартістю понад 45 млн. грн.
За 2014-2015 років на територію України за документами було ввезено «платформату» та «реформату» в обсязі 37,8 тис. т на загальну суму близько 433 млн. грн. Орієнтовна сума ухилення від сплати акцизного податку становила 7,5 млн. євро (близько 186 млн. грн.).
Всього ж за документами за кодом 2707 було завезено 88,6 тис. тон товарів на загальну суму понад 1 млрд. грн.
Враховуючи обсяги імпорту за кодом 2707, прогнозні втрати бюджету від несплати акцизного податку складають понад 17,6 млн. євро, або близько 435 млн. грн.
Прес-служба Державної фіскальної служби України
Назад