Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Уніфікація ставок ввізного мита на товари легкої промисловості: прийнято зміни до Митного тарифу

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект закону про внесення змін до розділу ХІ Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита на товари легкої промисловості, підготовлений Мінфіном на основі аналізу Держмитслужби та спільно з профільною асоціацією «Укрлегпром».

«Підготовлений Мінфіном законопроєкт уніфікує ставки ввізного мита на товари легкої промисловості для прискорення митного оформлення таких товарів та сприяння розвитку легкої промисловості.

Така уніфікація передбачає встановлення однакових пільгових ставок ввізного мита на однорідні товари легкої промисловості шляхом зниження (по 255 підкатегоріях) або підвищення (по 25 підкатегоріях) діючих ставок.

Важливо, що запропонована уніфікація не перевищує зв’язаних ставок у рамках зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ», – зазначає заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Законопроєктом пропонувалося встановити наступні пільгові ставки ввізного мита:

  • у розмірі 0 % на сировину, що не виробляється в Україні (пряжа, волокна, нитки 50 – 53 групи УКТ ЗЕД), а також, за пропозицією Мінекономіки, на штучні волокна товарних позицій 5505, 5506 та 5507;

  • у розмірі від 1 до 8 % на готову продукцію – тканини, фетр і повсть, сітки плетені, шпагат та канати.

Також при підготовці проекту закону Мінфіном враховано пропозиції Мінекономіки щодо необхідності збереження діючих пільгових ставок в розмірі 5 % на тканини змішані бавовняні (код 5211), оскільки дані види тканин виробляються в Україні – для захисту вітчизняного виробника.

Окрім того, пропонується підвищити повні ставки ввізного мита до 10 % на товари легкої промисловості по тих товарних підкатегоріях, де такі ставки менші 10 % (105 товарних підкатегорій).

«Реалізація положень законопроекту сприятиме, з одного боку, стимулюванню розвитку легкої промисловості внаслідок зменшення ввізного мита на сировинні матеріали, а з іншого – прискоренню митного оформлення товарів легкої промисловості без здійснення лабораторних досліджень – через уніфікацію ставок на однорідні товари», – підкреслив Юрій Драганчук.

Слід зазначити, що положення законопроекту не поширюються на товари походженням з країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю.

Мінфін України
Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?