Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Взаимозачет в ВЭД

1. По контракту ВЭД в 2013 г. была осуществлена поставка товара ВТК (РФ) в пользу ТК (Украина). Товар не оплачен, ТК является должником перед ВТК.

2. В 2015г. ТК осуществляет поставку своему Дилеру (Украина) товара.

3. Дилер и ВТК заключают договор о замене должника (платный), по которому ВТК становится должником перед ТК за отгруженный товар в адрес Дилера.

4. Производится взаимозачет взаимных денежных требований между ВТК и ТК.»

маємо відповісти наступне:

Відповідно до статей 627, 628 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. № 435-ІV (далі - ЦКУ) сторони вільні у виборі виду договору і його умов, а відповідно до статті 629 ЦКУ укладений договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Основний закон, що регулює питання повернення валютної виручки в Україну і терміни для такого повернення, - це Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994р. № 185/94-ВР, який не містить заборони на зміну сторонами істотних умов договору, в т.ч. форм чи способів виконання зобов'язань між контрагентами шляхом підписання додаткових угод до нього тощо.

Тобто відповідно до чинного законодавства України можливе укладання договору між Дилером та ВТК про заміну боржника, за яким ВТК стає боржником перед ТК за відвантажений товар Дилеру.

Відповідно до п. 4 Постанови Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.06.2015р. № 354 (далі - Постанова № 354) у зв’язку із запровадженням вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону уповноважені банки не можуть знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог.

Згідно визначення Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991р. № 959-XII експорт (експорт товарів) - продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів. При цьому термін реекспорт (реекспорт товарів) означає продаж іноземним суб'єктам господарської діяльності та вивезення за межі України товарів, що були раніше імпортовані на територію України.

У зв’язку з тим, що Дилер та ВТК укладають договір про заміну боржника, за яким ВТК стає боржником перед ТК за відвантажений товар, для застосування п. 4 Постанови № 354 та така заборгованість ВТК перед Підприємством в цілях валютного контролю буде класифікована як заборгованість за експортними операціями, яку банки не можуть знімати з контролю на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог.

Источник:

http://buhgalter911.com
 

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?