Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Закарпатська митниця ДФС видала вже майже 150 сертифікатів форми «EUR.1»

Розвиток торговельних відносин між Україною та Європейським Союзом відбувається на фоні загальних процесів перебудови економіки України. З 1 січня 2016 року передбачається впровадження економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами. Угоду ратифіковано Законом України від 16 вересня 2014 року 1678- VII.

Значна частина положень цієї Угоди безпосередньо або опосередковано стосується митної сфери. Одним із ключових елементів є створення всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Реалізація цього питання тісно пов'язана з митним тарифним регулюванням.

Так, угода передбачає поетапне протягом 10 років зниження ставок ввізного мита на товари походженням з ЄС, на 97 % тарифних позицій або 95 % обсягу двосторонньої торгівлі між Україною та ЄС.

Угодою також передбачено створення системи підтвердження походження товарів для цілей надання тарифних преференцій (звільнення від сплати мита), а також визначено, що видача сертифікатів походження форми «EUR.1» і перевірка їх достовірності здійснюється виключно митними органами договірних сторін.

З метою забезпечення імплементації Угоди Міністерством фінансів України від 18 листопада 2014 року видано наказ № 1142 «Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення «EUR.1» відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергетики і їхніми державами-членами, з іншої сторони». Наказ набуває чинності з 1 січня 2016 року.

Відповідно до наказу Мінфіну №1142, сертифікат форми «EUR.1» підтверджує, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді. Тобто, сертифікат форми «EUR.1» є документом, який призначений для застосування до українських товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.

З метою забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України та успішного просування українських товарів на ринках ЄС Міністерством юстиції України зареєстрований 1 грудня 2014 року за № 1529/26306 наказ Міністерства фінансів України від 7 жовтня 2014 року № 1013 «Про Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера». Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування в Офіційному віснику України від 23 грудня 2014 року №100.

В разі отримання статусу уповноваженого експортера, підприємства-експортери отримають можливість під час декларування походження товарів у рамках Угод, самостійно засвідчувати походження товарів шляхом оформлення декларації про походження товару без обов’язкового надання митним органам країни ввезення сертифікату походження.

У разі подання митним адміністраціям країн Європейського Союзу сертифікатів з перевезення товару «EUR.1» товарам українського походження надаються автономні преференції при ввезенні їх до країн ЄС.

За інформацією європейської сторони, сума отриманих митних пільг для українських товарів, внаслідок запровадження автономних тарифних преференцій, може скласти близько 500 млн євро.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?