Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Заява Торгового представника України стосовно можливого квотування Росією імпорту українських товарів

В російських засобах масової інформації з’явились публікації щодо пропозицій Російської Федерації з усунення «ризику витіснення» українських товарів європейськими до РФ «по демпінговим цінам» у разі імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Пропонується встановити квоти для українських товарів з вказаних «груп ризику» та обкладання ввізними митами імпорт українських товарів поза межами квот.

Згадані висловлювання представників Міністерства економічного розвитку Росії з’явилися саме в період інтенсивної роботи України, ЄС та РФ в рамках тристоронніх технічних консультацій з питань імплементації Угоди про асоціацію. На найвищому політичному рівні було домовлено, що основним завданням цих консультацій є пошук практичного вирішення питань, що викликали занепокоєння Росії у зв’язку з виконанням ЗВТ з ЄС. Тому заяви російських посадовців щодо застосування конкретних обмежувальних заходів для українських товарів ставлять під сумнів бажання російської сторони шукати практичні рішення в рамках процесу, погодженого усіма сторонами.

Ми маємо чітко усвідомлювати, що торговельне співробітництво між країнами має відбуватися в рамках діючого правового поля. Для України і РФ цим правовим полем є правила СОТ та Договір про зону вільної торгівлі СНД. Будь-яке встановлення РФ в односторонньому порядку кількісних обмежень у вигляді тарифних квот буде порушенням Договору про ЗВТ СНД і фактично означатиме скасування режиму вільної торгівлі між Україною та Російською Федерацією. 

Якщо ми говоримо про застосування РФ заходів проти можливого демпінгу товарів походженням з України, то відповідно до угод СОТ визнанню факту демпінгу має передувати чітка правова процедура, а відповідні заходи повинні застосовуватися у випадку наявності чітко визначених підстав, а не визначення можливих гіпотетичних втрат на свій розсуд.

Прес-служба Мінекономрозвитку

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?