Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

«Зелений» чи «червоний коридор». Як правильно обрати?

Громадяни за умови дотримання вимог митного законодавства можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України.

Митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється митниками за допомогою двоканальної системи.

Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Канал, позначений символами червоного кольору («червоний коридор»), призначений для всіх інших громадян, тобто це смуга руху, на якій митний контроль та оформлення необхідних документів здійснюється в установленому чинним законодавством України порядку.

Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

«Зелений коридор» громадяни мають право обрати у випадках, якщо вони ввозять на територію України, наприклад:

 1. Особисті речі, перелік яких наведено у ст. 370 Митного кодексу України (наприклад: одяг, білизна, взуття, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні; особисті прикраси, що мають ознаки таких, що були в користуванні; один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя; два мобільних телефони, 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів; лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України, тощо). При цьому, слід звернути увагу, що лікарські засоби можуть бути ввезеними на територію України громадяни у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.
 2. У разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби - товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро (повітряним транспортом), або сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг (іншими видами транспорту), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі;
 3. 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
 4. 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв;
 5. Продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро на одну особу, в таких обсягах:
  • в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;
  • без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;
  • без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ні ж по одному найменуванню на одну особу;
 6. Інші товари в обсягах та на умовах, визначених чинним митним законодавством.

Одночасно з цим, митники звертають увагу, що громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Однак, звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідальність за порушення встановленого Митним кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України передбачена статтею 471 Митного кодексу.

З метою забезпечення дотримання норм митного законодавства громадянами, які перетинають митний кордон, Слобожанська митниця Держмитслужби радить під час планування відпустки за кордоном ознайомлюватися з законодавством України та країни, яку планується відвідати, на встановлені заборони або обмеження на ввезення товарів (грошових коштів).

Слобожанська митниця Держмитслужби

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?