Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Зміни до валютного контролю над імпортом: про що змовчав НБУ

У четвер ввечері НБУ повідомив, що постановою №222 від 09 квітня він пом’якшив порядок використання акредитивної форми розрахунків при здійсненні платежів за імпорт товару за контрактами, загальною вартістю понад 500 тисяч дол, передбачивши, що відповідні правила не поширюються на операції з купівлі деяких життєво необхідних товарів (нафти, бензину, дизпалива, медичних виробів для гемодіалізу та лікування хворих на онкологічні захворювання тощо) за прямими контрактами з їх виробниками, а також товарів військового призначення.

«Рішення про встановлення певних виключень з загальних правил здійснення валютних операцій для життєво необхідних для економіки та громадян товарів прийняте після низки консультацій з імпортерами та банками з метою забезпечення стабільного імпорту цих товарів в Україну», - прокоментував зміни до постанови правління НБУ від 23 лютого №124 "Про особливості здійснення деяких валютних операцій" директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Олег Чурій.

Разом з тим звернемо увагу, що підпункт 2 пункту 1 після абзацу 3-го постанови №222 доповнений новим абзацом: “З метою запобігання непродуктивному відпливу капіталу за кордон Національний банк України має право запитувати й отримувати від уповноваженого банку копії додаткових документів, необхідних для з’ясування обставин щодо конкретної операції, інформація про яку була включена до відповідного реєстру”.

Що це означає на практиці? По суті те, що одним імпортерам валютний контроль буде пом’якшено, а іншим – може бути посилено Нацбанком у ручному режимі. З огляду, наприклад, на ймовірне ускладнення ситуації на валютному ринку. Або бажання посадових осіб НБУ «суб’єктивно» притримати той чи інший контракт, спонукаючи підприємства та банки «шукати шляхи» їх пришвидшеного погодження.

Источник:

http://finbalance.com.ua/

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?