Заказать услугу

Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.

Заказать услугу
Курсы валют

Перевозити товари залізницею буде дорожче

Тарифна рада «Укрзалізниці» (УЗ) прийняла рішення підвищити тарифи на вантажоперевезення залізничним транспортом. Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» повідомив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян.

Він додав, що на початку листопада УЗ вже подавала запит в Міністерство інфраструктури на підвищення вантажних тарифів. Йшлося про 30-відсоткове подорожчання з 1-го лютого 2015 року.

Як зазначив у коментарі порталу «ЛІГАБізнесІнформ» старший аналітик інвестиційної компанії «Арт Капітал» Олексій Андрейченко, УЗ переживає не найпростіші часи в історії. Анексія Криму і конфлікт з Росією обірвали вантажоперевезення на півострові, а також перенаправили частину транзитних вантажопотоків в обхід України. Негативну роль зіграв також військовий конфлікт на Донбасі.

У серпні вантажоперевезення залізничним транспортом впали на 30%. Зі встановленням перемир'я, частину вантажоперевезень вдалося відновити. В результаті сумарне падіння обсягу перевезених вантажів в Україні за вересень-листопад склало 20% до аналогічного періоду торік. При цьому на Донецькій залізниці падіння склало 60-70%.

«Такі показники роботи УЗ позначилися на її доходах. У серпні на піку падіння обсягів, вантажоперевезення працювало з рентабельністю близькою до нуля. А з урахуванням пасажирських перевезень і витрат на відновлення інфраструктури, УЗ майже гарантовано працювала собі в збиток», — наголосив експерт.

Він підкреслив, що в середині року очікувалося, що УЗ завдяки зростанню тарифів на 12,5% (з серпня) збільшить виручку від вантажних перевезень на 6%: «Зараз падіння вантажообігу з урахуванням Криму очікується на рівні 8% за підсумками року, а виручка від вантажних перевезень впаде на 3%. Відповідно очікуваний прибуток у майже 600 млн грн, ймовірно, зміниться мільярдними збитками».

«Таким чином ситуація на південному сході України і падіння доходів УЗ напевно вплинули на прийняття рішення про зростання тарифів. Їх необхідно заповнювати для того, щоб держкомпанія була в стані забезпечувати перевезення вантажів, виплачувати зарплати своїм співробітникам і при цьому дотувати збиткові пасажирські перевезення. Адже ніхто поки не скасовував перехресне субсидування між вантажними і пасажирськими перевезеннями. Другим важливим фактором у піднятті тарифів є високий рівень інфляції. На кінець листопада 2014 ціни виробників зросли на 33% рік до року, а якщо говорити про пальне, яке займає 8% в структурі витрат УЗ, то воно подорожчало майже на 60%», — окреслив основні причини, що змушують перевізників вдаватися до непопулярних кроків, Олексій Андрейченко.

Источник: ""

http://agravery.com

Назад
×

Ваш запрос отправлен, наш менеджер свяжеться с вами

×

Восстановление пароля

E-mail:
Выслать пароль

Ваш новый пароль выслан вам на E-mail

Регистрация на сайте

E-mail:
Имя:
Фамилия:
Телефон:
Город:
Пароль:

Спасибо за регистрацию. Вам на почту выслано сообщение с подтверждением регистрации.

Войти через Facebook
Зарегистрироваться Забыли пароль?