Здесь Вы можете осуществить заказ интересующей услуги и получить полный, индивидуальный просчет стоимости Вашего заказа.
Заказать услугуПеревозити товари залізницею буде дорожче
Тарифна рада «Укрзалізниці» (УЗ) прийняла рішення підвищити тарифи на вантажоперевезення залізничним транспортом. Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» повідомив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян.
Він додав, що на початку листопада УЗ вже подавала запит в Міністерство інфраструктури на підвищення вантажних тарифів. Йшлося про 30-відсоткове подорожчання з 1-го лютого 2015 року.
Як зазначив у коментарі порталу «ЛІГАБізнесІнформ» старший аналітик інвестиційної компанії «Арт Капітал» Олексій Андрейченко, УЗ переживає не найпростіші часи в історії. Анексія Криму і конфлікт з Росією обірвали вантажоперевезення на півострові, а також перенаправили частину транзитних вантажопотоків в обхід України. Негативну роль зіграв також військовий конфлікт на Донбасі.
У серпні вантажоперевезення залізничним транспортом впали на 30%. Зі встановленням перемир'я, частину вантажоперевезень вдалося відновити. В результаті сумарне падіння обсягу перевезених вантажів в Україні за вересень-листопад склало 20% до аналогічного періоду торік. При цьому на Донецькій залізниці падіння склало 60-70%.
«Такі показники роботи УЗ позначилися на її доходах. У серпні на піку падіння обсягів, вантажоперевезення працювало з рентабельністю близькою до нуля. А з урахуванням пасажирських перевезень і витрат на відновлення інфраструктури, УЗ майже гарантовано працювала собі в збиток», — наголосив експерт.
Він підкреслив, що в середині року очікувалося, що УЗ завдяки зростанню тарифів на 12,5% (з серпня) збільшить виручку від вантажних перевезень на 6%: «Зараз падіння вантажообігу з урахуванням Криму очікується на рівні 8% за підсумками року, а виручка від вантажних перевезень впаде на 3%. Відповідно очікуваний прибуток у майже 600 млн грн, ймовірно, зміниться мільярдними збитками».
«Таким чином ситуація на південному сході України і падіння доходів УЗ напевно вплинули на прийняття рішення про зростання тарифів. Їх необхідно заповнювати для того, щоб держкомпанія була в стані забезпечувати перевезення вантажів, виплачувати зарплати своїм співробітникам і при цьому дотувати збиткові пасажирські перевезення. Адже ніхто поки не скасовував перехресне субсидування між вантажними і пасажирськими перевезеннями. Другим важливим фактором у піднятті тарифів є високий рівень інфляції. На кінець листопада 2014 ціни виробників зросли на 33% рік до року, а якщо говорити про пальне, яке займає 8% в структурі витрат УЗ, то воно подорожчало майже на 60%», — окреслив основні причини, що змушують перевізників вдаватися до непопулярних кроків, Олексій Андрейченко.
Источник: ""
Назад